بررسی تخصصی هندزفری AKG ویتنام (اورجینال)

هندزفری AKG

بررسی تخصصی هندزفری AKG ویتنام (اورجینال)

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقدمه

در این پست قصد داریم هندزفری AKG تایپ C ساخت ویتنام را با هم به طور کامل بررسی کنیم. نکته‌ای که حتماً باید مد نظر قرار گیرد این است که هندزفری‌های سیم‌دار نسبت به نوع بلوتوثی و بی‌سیم در کیفیت و سرعت انتقال صوت بسیار بهتر عمل کرده و رضایت بیشتری را در پی دارند.

این کابل تایپ C و به صورت بافته شده است و با نوع اتصال تایپ C وصل شدن به تلفن ‌های هوشمند را ساده می‌کند. این نوع هندزفری ها به دلیل تأخیر کم صدا برای تماشای ویدئو و فیلم بسیار مناسب هستند. صدای این هندزفری‌ها کاملاً خنثی است. البته در محدوده صوتی بیس (محدوده صوتی بم) برای پخش ژانرهایی مانند هیپ هاپ و EDM بسیار مناسبند در حالی‌که شما نمی‌توانید صدای هندزفری‌های ساده را شخصی سازی کنید. برای بررسی تخصصی‌تر این هندزفری با این مقاله همراه باشید:

بررسی کلی هندزفری AKG ویتنام فروشگاه لوازم جانبی اکسسوری

این هندزفری به دلیل بیس سنگینی که دارد برای استفاده در هنگام گوش دادن به موسیقی‌های هیپ هاپ و EDM بسیار مناسب است. با این‌حال یکی از نقاط ضعف آن پوشش دهی محدود برای استفاده در نقاط بسیار پر سر و صداست. اتصال تایپ C سرعت انتقال دیتا و شارژ بهتری نسبت به سایر درگاه‌ها دارد.

هندزفری AKG

هندزفری AKG ویتنام به لحاظ کیفیت ساخت

این هندزفری از کیفیت ساخت بسیار خوبی برخوردار است. گوشواره‌ها یا تو گوشی‌های این هندزفری بیش‌تر از جنس سیلیکون و پلاستیک هستند که دارای استحکام و دوام خوبی هستند. کابل بافته شده در آن‌ها نیز به اندازه کافی محکم و با دوام است اما در مقایسه با برندهایی مانند TIN audio T3 استحکام کمتری دارد.

هندزفری AKGهندزفری AKG ویتنام به لحاظ مشخصات صدا

همانطور که گفت شد این هندزفری دارای کیفیت صدایی یکسان و خنثی است اما در محدوده صدای بم یا بیس دارای محدوده بسیار مناسبی به‌خصوص برای پخش موسیقی‌های هیپ هاپ و EDM  است.

هندزفری AKG به لحاظ سازگاری و ثبات فرکانس پاسخ

همانطور که در شکل نیز مشاده می‌کنید سازگاری و ثبات فرکانس پاسخ در این نوع هندزفری‌ها فوق العاده و میزان انحراف در آن‌ها 0.08 دسی بل است.

ثبات فرکانس در هندزفری AKG

دقت در میزان بمی صدا

انحراف خطای میانگین: 2.94 دسی بل

فرکانس پایین: 10 هرتز

بم پایین: 1.28 دسی بل

بم بالا : 4.08 دسی بل

بم میانه: 3.37 دسی بل

این هندزفری از دقت بم بسیار خوبی برخوردار است. این هندزفری در عین داشتن دامنه صوت یکنواخت و غیرآزار دهنده و مناسب دارای صدای بم یا بیس بسیار خوبی است. یعنی در برخی ترکیبات صوتی زمانی‎‌که نیاز باشد صدای مناسبی تولید می‌کند.

هندزفری AKG ویتنام به لحاظ اوج و فرود صدا

همان‌طور که در شکل زیر نیز مشاهده می‌کنید؛ این هندزفری به لحاظ زیر و بم در لحظات اوج و فرود موسیقی نیز عملکرد خوبی دارد. در زمان اوج صدا این هندزفری گرما و هیجان را به صوت اضافه می‌کند. در حالی‌که زمانی‌که صدا در فرود و میانه خودش قرار دارد؛ هندزفری ریتم موزیک را به سمت فروکش شدن سوق می‌دهد.

اوج و فرود صدا در هندزفری AKG

هندزفری AKG از لحاظ اعوجاج هارمونیک وزنی صوت

روند کلی اعوجاج و خمیدگی‌های صوتی در این هندزفری قابل قبول و خوب است. صرف نظر از بخش میانی صوت در تمام بخش‌ها به لحاظ فرکانسی در حد مناسب و خوبی قرار دارد. باز تولید یک صدای خالص و ناب در محدوده فرکانسی مناسب از خصوصیات اصلی این هندزفری است.

اعوجاج هارمونیک وزنی در هنزفری AKG

میکروفون هندزفری AKG ویتنام

این هندزفری دارای یک میکروفون بر خط یا In-Line است.

یکپارچگی صدا: ندارد

میکروفون برخط: دارد

قابلیت افزایش و قدرت صدا: ندارد

قابلیت قدرت صدا با خاصیت تفکیک شوندگی: ندارد

قابلیت نویز گیری هندزفری AKG

میکروفون هندزفری بسیار عالی است و در جدا کردن صدای شما از صداهای پس زمینه و اضافی که در اطراف شما وجود دارد بسیار حرفه‌ای عمل می‌کند. این نویز گیر میکروفون حتی در محیط‌هایی با سر و صدای متوسط و روبه پایین نیز بسیا عالی عمل می‌کند.

میکروفون از کیفیت ضبط و انتقال صدای خوبی برخوردار است. صدای شما شاید به‌نظر کمی نازک برسد اما در عین حال بسیار طبیعی و خنثی و فاقد نویز است.

هندزفری AKG

قابلیت عایق بودن و نویز گیری کلی هندزفری AKG ویتنام

هندزفری سامسونگAKG تایپ C دارای عایق صدای مناسبی هستند. آن‌ها برای جلوگیری از صداهای بم و مداخله گرانه مانند اتوبوس و هواپیما و اتوبوس عملکرد خوبی دارند. اما در مقابل صداهایی با فرکانس بالاتر باید تقویت شوند.

در پایان سایر ویژگی‌های هندزفری AKG را نیز به شکل مختصر مرور می‌کنیم:

این هندزفری‌ها :

فاقد اپلیکیشن جفت شدنی هستند.

با بلوتوث سازگار نیستند.

فاقد باتری هستند  و در واقع باتری خور نیستند.

با کامپیوترهایی که دارای پورت USB هستند سازگار است اما با کنسول  PS4 و X-BOX one سازگار نیست.

سخن پایانی

در این مقاله بررسی بسیار کاملی روی هندزفری AKG ویتنام اصلی موجود در فروشگاه لوزم جانبی موبایل اکسسوری انجام دادیم.

نتیجه گیری کلی که از کل این مقاله استخراج می‌شود از بسیاری از جوانب استفاده از این هندزفری به دلیل مطابقت با دستگاه‌های دارای پورت USB شرایط و بم صدای مناسب، میکروفون عالی و نویزگیر و جنس گوشی‌ها و کابل با دوام برای استفاده در دراز مدت بسیار مناسبند.

✅ آیا هندزفری AKG به اندازه سایر برندهای بزرگ دنیا قابل اعتماد است؟

این هندزفری و برند اورجینال یکی از بهترین برندهای دنیا می‌باشد و کیفیت بسیار بالایی دارد.

✅ چطور از هندزفری AKG استفاده کنم؟

به سادگی! با استفاده از سری USB  می‌توانید آن را به گوشی موبایل هوشمند یا هر دستگاه دیگری که دارای پورت USB است وصل کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.