8 مشکل رایج در ایرپادها و نحوه رفع این مشکلات

مشکلات ایرپاد اپل

8 مشکل رایج در ایرپادها و نحوه رفع این مشکلات

زمان مطالعه: 6 دقیقه

مقدمه

آیا شما از دسته افرادی هستید که به تازگی یک ایرپاد خریداری کرده‌اید یا مدت‌هاست که از ایرپاد خود استفاده می‌کنید و در استفاده از آن با مشکلاتی مواجه شدید. آیا ایرپاد شما قطع می‌شود یا صدای ضعیفی حین پخش محتوا مورد نظر دارد؟ در این مقاله ما به 8 مشکل رایج در ایرپادها اشاره کرده‌ایم؛ خوشبختانه برای هر مشکلی یک راه‌حل وجود دارد؛ ترفندهایی که در زیر به شما معرفی می‌کنیم الزاماً مربوط به نادرست بودن ایرپاد نیست بلکه ممکن است گاهی مشکل مربوط به منبع، واکس گوش یا قدیمی بودن باتری باشد. توضیحات این پست می‌تواند به عنوان راهنمای مناسب برای عیب یابی ایرپاد شما باشد؛ پیشنهاد می‌شود تا پایان این مقاله با اکسسوری همراه باشید:

 

ایرپاد اپل

چگونه با ریست کردن ایرپاد بسیاری از مشکلات خود را حل کنیم؟

خرید عمده انواع لوازم جانبی موبایل

بنر پخش عمده لوازم جانبی موبایل

فلسفه همیشگی ریست کردن که هنگام برخورد با مشکل در اکثر وسایل به کار می‌بریم بیشتر اوقات کار می‌کند. با ریست کردن ایرپاد خود می‌توانید وسیله را دوباره به حالت ابتدایی آن برگردانید. پس از این کار می‌توانید به آسانی مجدداً آن را با آیفون خود جفت کنید و در بیشتر مواقع همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد.

برای تنظیم مجدد Airpod: هر دو گوشی چپ و راست را داخل باکس باتری قرار دهید. 15 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا چراغ LED چشمک بزند. قاب ایرپاد را در نزدیکی آیفون خود باز کنید و آن را با ایرپاد جفت کنید.

در مورد ایرپاد‌ها شما نیازی به جفت کردن مداوم آن با آیفون ندارید؛ در مورد دستگاه‌های پیشرفته به راحتی از طریق Icloud این جفت شدن صورت می‌گیرد. اگر چنان‌چه در این زمینه مرتباً با مشکل مواجه می‌شوید از اصل بودن ایرپاد خود اطمینان حاصل کنید.

حل مشکل پیدا کردن ایرپاد گمشده

برای یافتن ایرپاد خود می‌توانید از ابزار Find My Iphone اپل استفاده کنید. اما چند نکته مهم برای انجام این کار وجود دارد: Find My Iphone از دستگاهی که به آن متصل هستید برای یافتن مکان مورد نظر استفاده می‌کند. اگر ایرپاد شما خاموش می‌شود آخرین مکانی که در آنجا روشن است نمایان می‌شود. برای یافتن ایرپاد:

 •  به وبسایت Icloud.com بروید.
 • وارد سیستم شوید و روی find my iphone کلیک کنید.
 • از بالای صفحه روی لیست کشویی دستگاه‌ها کلیک کنید
 • ایرپاد خود را انتخاب کنید تا موقعیت آن را بیابید

در صورتی‌که ایرپاد جایی مثلاً در اتاق خانه شما باشد؛ می‌توانید با فعال کردن گزینه play sound  بوق زدن یا آلارم دادن آن را فعال کنید. در صورتی‌که خاموش باشد یا در باکس مربوطه قرار داشته باشد؛ این قضیه کار نمی‌کند.

 

ایرپاد اپل

بنر پخش عمده لوازم جانبی موبایل

حل مشکل تکه تکه شدن صدا در ایرپادها

اگر با ایرپاد خود مشکل صوتی دارید؛ ممکن است یکی از دلایل آن دور بودن شما از منبع باشد. ایرپاد اپل محدوده پوششی در حدود 100 فوت دارد؛ اما زمانی‌که موانعی مانند دیوارها یا منابع تداخلی ایجاد شود این امر باعث کاهش صوت می‌شود.

در صورتی‌که بتوانید منابع دستگاه ایرپاد را در جیب خود قرار دهید مشکلی ایجاد نمی‌شود. برای منابع ساکن مانند رایانه باید دستگاه منبع را در نزدیک یا محدوده خود قرار دهید؛ همچنین منابع و وسایل ایجاد کننده تداخل دامنه ایرپاد شما را کاهش می‌دهند.

Wi-fi دستگاه شما با تراشه w1 ایرپادها تداخل دارد. با خاموش کردن wi-fi در آیفون یا انتقال به منطقه دیگری برای برقراری تماس می‌توانید مشکل تکه تکه شدن یا عدم وضوح صدا را حل کنید. با استفاده از مک می‌توانید مناطق با تداخل wi-fi بالا را جدا کنید.

حل مشکل پخش و مکث نامنظم صدا در ایرپاد

به طور طبیعی ایرپادها دارای حسگرهایی هستند که زمان قرار دادن یا خروج از گوش را حس می‌کنند. با این کار محتوای ایرپاد به صورت خودکار مکث می‌کند یا پخش می‌شود. زمانی‌که محتوای شما در زمان قرار داشتن در گوش مکث می‌کند، مطمئناً مشکلی در حسگرهای آن وجود دارد؛ برای حل این مشکل مسیر زیر را دنبال کنید:

در گوشی در سمت تنظیمات> بلوتوث> AirPods این ویژگی را غیر فعال کنید. روی گزینه i کنار AirPods خود ضربه بزنید و قابلیت تشخیص خودکار گوشی را خاموش کنید؛ این امر به خودی خود باعث افزایش طول عمر باتری نیز می‌شود.

در صورتی‌که این مشکل همچنان وجود داشته باشد؛ روش ریست کردن ایرپاد می‌تواند پاسخگو باشد. در صورتی که مشکل شما از این روش نیز حل نشد با پشتیبانی اپل در تماس باشید.

 

ایرپاد اپل

حل مشکل کار نکردن قابلیت تشخیص خودکار گوشی

زمانی‌که ایرپادها را از گوش خارج می‌کنید پخش خودکار موسیقی یا محتوا متوقف می‌شود. اگر چنین اتفاقی نیوفتاد در مرحله اول تنظیمات دستگاه خود را بررسی کنید. به قسمت تنظیمات> بلوتوث > AirPods بروید روی علامت i کنار AirPods ضربه بزنید و از روشن بودن این قابلیت اطمینان حاصل کنید.

در مرحله بعد از تمیز بودن ایرپاد خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که موم گوش یا چیز دیگری آن را بپوشاند سنسور کار نمی‌کند. این کار باعث  می‌شود گوشی شما طوری رفتار کند که انگار مدام در گوش شماست. همیشه ایرپاد خود را با الکل و ایزوپروپیل تمیز کنید.

حل مشکل وصل نشدن ایرپاد به آیفون

 اگر نمی‌توانید ایرپاد خود را به آیفون وصل کنید، مجدداً آن را داخل قاب قرار داده و حدود 15 ثانیه صبر کنید. سپس آن را بیرون آورید و مجدداً اتصال را امتحان کنید. با باز کردن Control Center و ضربه زدن روی گوشه سمت راست بالای کادر روی Now Playing (تصویر زیر) و انتخاب دستی ایرپاد می‌توانید اتصال را به شکل دستی برقرار کنید.

این مشکل ممکن است در گوشی همراه شما وجود داشته باشد. با روشن و خاموش کردن حالت هواپیما بلوتوث را غیر فعال کنید. اگر این‌کار همچنان جواب نداد گوشی آیفون خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 

ایرپاد اپل

حل مشکل وصل نشدن ایرپاد به مک شما

این مشکل اغلب در مک‌های قدیمی وجود داردکه دارای بلوتوث‌هایی با تراشه‌های فلیکی (Flaky) هستند. شما می‌توانید با خاموش کردن بلوتوث به رفع این مشکل کمک کنید. اگر همچنان این مشکل وجود داشته باشد شما باید با استفاده از دستور زیر بلوتوث را غیر فعال کنید. برای انجام این کار یک پنجره ترمینال جدید باز کنید و متن زیر را در آن تایپ کنید:

Sodu pkill blued

اینتر را بزنید پسورد ادمین خود را وارد کرده و مجدداً اینتر بزنید.

یکی دو ثانیه صبر کنید و دوباره سعی کنید گوشی خود را متصل کنید.

اگر این مسأله همچنان جواب نداد کامپیوتر خود را ریستارت کنید و به راهنمای عیب یابی بلوتوث Mac مراجعه کنید.

حل مشکل عدم شارژ شدن ایرپاد

برخی از کاربران ایرپادها از شارژ نشدن درست وسیله خود گله و شکایت دارند. در این مورد توصیه می‌شود ابتدا کابل شارژ خود را بررسی کنید؛ به طور مثال می‌توانید آن را به آداپتور شارژ آیفون متصل و تست کنید. اگرمشکلی در کابل وجود نداشت به بررسی پورت Lightning بپرازید.

از آن‌جا که بسیاری از ما ایرپادهای خود را در جیب وکیف خود قرار می‌دهیم؛ مقدار بسیار زیادی کرک و مواد دیگر در درگاه شارژ قرار می‌گیرد. با استفاده از یک شی نازک و تیز می‌توانید آن را تمیز کنید.

در هر صورت اگر اطمینان دارید که کابل شما کار می‌کند و هیچ چیز مانع شارژ ایرپاد شما نمی‌شود؛ به مدت 15 دقیقه آن را به منبع برق وصل کنید و مجدداً آن را شارژ کنید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش شد تا مشکلات رایج ایرپادهای اپل که در حال حاضر جزء یکی از پرطرفدارترین لوازم جانبی محسوب می‌شوند؛ به طور کامل بررسی شود.

برای رفع این مشکلات ابتدا باید سعی کنید مشکل را از طریق خود ایرپاد و قاب آن و همچنین بررسی اتصالات به گوشی هوشمند خود بررسی کنید؛ سپس موارد دیگر مثل مشکلات فنی و نرم افزاری را مد نظر قرار دهید.

اکسسوری وارد کننده مستقیم انواع لوازم جانبی موبایل 

✅ آیا ایرپادها قابلیت تمیز شدن دارند؟

فروشنده‌های اپل خدمات تمیز کردن دستگاه را به شکل رایگان انجام می‌دهند؛ در غیر این صورت شما می‌توانید این کار را با استفاده از الکل و اجسام تیز یا Apple SIM Key انجام دهید.

✅ چرا گاهی صدا در ایرپاد بریده بریده می‌شود؟

این مشکل می‌تواند مربوط به سنسور دستگاه یا بلوتوث و تداخل بلوتوثی باشد .

✅ چرا صدای ایرپاد گاهی کامل شنیده نمی‌شود؟

در صورت لزوم میکروفون و اسپیکر را در هر ایرپاد بررسی کنید و در صورت مشاهده مواد خارجی و زاید آن را تمیز کنید.

✅ چگونه ایرپاد را Restore کنیم؟

دکمه تنظیم را حداقل 15 ثانیه فشار دهید و نگهدارید. این کار را ادامه دهید تا چراغ  وضعیت چند بار شروع به چشمک زدن کند (ابتدا به رنگ زرد کهربایی و سپس به رنگ سفید در می‌آید) سپس مجدداً آن را جفت کنید.

دیدگاه (11)

 • نیوشا پاسخ

  سلام ببخشید من گوشی راست ایرپادم کلا وصل نمیشه به هیچ گوشی من اول فکر کردم از باکس شارژ نمیگیره گذاشتم توی یک باکس دیگه اما بازم هم درست نشد یکی گوشی سمت چپ کلا کار میکنه ولی سمت راست نه کلا چندماه به شارژ نزدمش بازم درست نشد به شارژر های مختلف هم زدم درست نشد میشه لطفا راهنماییم کنید

  ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۶
  • محمدی محمدی پاسخ

   سلام و وقت بخیر در این مورد بهتر است حتما به یک متخصص برای تعمیر و بررسی بیشترر مراجعه کنید.البته با توجه به اینکه ایرپادها بسیار حساس تر از هندزفری‌های سیمی هستند سعی کنید از انواع هندزفری سیمی اورجینال و دارای ضمانت استفاده کنید.

   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۴
 • Zohre پاسخ

  سلام من ایرپاد Tw02خریدم، بعد اولین بار ک زدم شارژ بوی سوختگی میده ولی کانلا سالم و کار میکنه، مشکلش چیه؟؟
  ب من گفتن اولین بار ۵ ساعت بزنید به شارژ، میشه نحوه شارژ زدنشم بگید

  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ در ۱۷:۴۱
  • محمدی محمدی پاسخ

   سلام و وقت بخیر شارژر شما سالم است. اکثر شارژرهای ایرپاد در استفاده اولیه این بو را دارند

   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ در ۲۱:۰۳
 • مشکاتی پاسخ

  با سلام
  میکروفون های ارپاد من صدا رو منتقل نمیکنه.
  امروز سالم بود ولی یهو بعد ظهر هر دو گوشی از کار افتاده و هیچ صدایی از طرف من منتقل نمیشه. درحالی که از اون طرف صدا می آید

  ۹ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۲:۳۵
  • محمدی محمدی پاسخ

   وقت بخیر باید به متخصص مربوطه مراجعه کنید و اگر شامل گارانتی است تعویض گردد

   ۹ شهریور ۱۴۰۰ در ۰۹:۴۲
 • محمد پاسخ

  سلام من ایراد رو خیلی وقت نیس خریدم تا الان خوب بوده ولی الان سمت چپ کا نمیکنه

  ۲ مهر ۱۴۰۰ در ۱۹:۵۱
  • محمدی محمدی پاسخ

   دوست عزیز مقاله رو بدقت بخوانید در صورت رفع نشدن مشکل حتما با متخصص مربوطه مشورت کنید

   ۳ مهر ۱۴۰۰ در ۰۱:۵۷
 • مریم پاسخ

  سلام وقت بخیر ،به محض اینکه گزینه ی میکروفن سایت دانشگاه رو باز میکنم ایرپاد قطع میشه ،آیا از سایته دانشگاهه یا از ایرپاد؟ دو جلسه ی اول این مشکل رو نداشتم

  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ در ۱۸:۳۸
 • . پاسخ

  سلام خسته نباشید ایرپاد من اخیرا برای آهنگ و فیلم دیدن اصلا کار نمیکنه ولی برای تماس مشکلی نداره میشه راهنماییم کنید

  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ در ۲۱:۲۷
 • محمد پاسخ

  سلام وقت بخیر ایر پاد من من کلا بلوتوثش پیدا نمیشه اصلا نمیاد رو گوشی من بلوتوثش روی گوشیا دیگه هم نمیاد انگار کلا غیر فعاله مشکلش چیه

  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ در ۰۲:۰۱

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.