چه تفاوتی بین گلس ‌AG، AF و AR وجود دارد؟

گلس AG مات

چه تفاوتی بین گلس ‌AG، AF و AR وجود دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

مقدمه

بسیاری از افرادی که برای خرید گلس گوشی اقدام می‌کنند، در واقعیت تفاوت بین انواع محافظ صفحه نمایش گوشی را نمی‌دانند. اما در واقع میان انواع محافظ صفحه نمایش تفاوت‌های بسیار ریزی وجود دارد که کاربرد آن‌ها را باتوجه به انتظاری که از آن می‌رود متفاوت می‌کند. البته در بسیاری از محصولات گلس فروشگاه لوازم جانبی موبایل axessory  فعال در زمینه پخش عمده لوازم جانبی موبایل تلفیقی از تمام مزایا وجود دارد. این مزایا به جهت استفاده آن دسته از کاربرانی است که اطلاعات زیادی در مورد گلس و محافظ نمایش گوشی ندارند.

در این مقاله نیز اکسسوری (axessory) قصد دارد به بیان یک‌سری دیگر از مفاهیم در مورد گلس بپردازد.

اکسسوری وارد کننده لوازم جانبی موبایل در تهران

گلس AG مات

گلس AG یا به اختصار (Anti-Glare) دارای خاصیتی است که اثر بازتابندگی صفحه نمایش را تغییر می‌دهد. با استفاده از عملیات شیمیایی خاصی (chemical etching) که بر روی صفحه نمایش انجام می‌شود سطح بازتابنده اصلی به یک سطح پخش کننده نور تبدیل می‌شود. عملیات شیمیایی بر روی گلس AG مات زبری صفحه نمایش را تغییر می‌دهد. در گلس AG مات با این عملیات یک اثر کدر بودن روی سطح نمایش ایجاد می‌شود. یعنی هنگامی که نور خارجی منعکس می‌شود این انعکاس از سطح گلس AG مات بازتابی پراکنده ایجاد می‌کند. این بازتاب پراکنده که هدف آن عدم خیره شدن و زنندگی نور در چشم است؛ باعث کاهش انعکاس نور می‌شود. در نتیجه بیننده تجربه و حس خوبی از نگاه کردن به صفحه نمایش حتی در نور بسیار زیاد و آزار دهنده دارد. از این طریق تجربه کاربری و حس بسیار خوبی به کاربر منتقل می‌شود.

کاربرد اصلی این پوشش در: خواندن اطلاعات در فضای باز یا زیر نور شدید، دستگاه‌های خودپرداز، نمایشگرهای تبلیغاتی، برخی دستگاه‌های پزشکی، هنگام مطالعه کتاب‌های الکترونیکی و دستگاه‌های بلیت مترو و.. استفاده می‌شوند.

روش شناسایی پوشش مات (پراکنده کننده نور): یک تکه شیشه را زیر نور فلورسنت قرار دهید. سپس نور را از جلوی شیشه نگاه کنید. اگر منبع نور لامپ پراکنده باشد این همان سطح AG مات است  در غیر این صورت اگر نور لامپ به وضوح دیده شود این نور غیر از AG است.

 

گلس مات

شیشه گلسAR (Anti-Reflective):

در واقع یک شیشه ضد انعکاس نور است که میزان انتقال را افزایش و بازتابش نور را کاهش می‌دهد. در این مورد شیشه‌ها حداکثر انتقال می‌تواند تا 99درصد افزایش یافته و میزان بازتابش تا کمتر از 1 درصد کاهش یابد. در گلس ضد انعکاس هرچقدر میزان انتقال بیشتر افزایش یابد وضوح صفحه نمایش بیشتر افزایش یافته و تجربه کاربری و حس رضایت بسیار بیشتری به کاربر منتقل خواهد شد.

موارد کاربرد این نوع شیشه‌ها: گلخانه‌ها، قاب عکس، دروبین‌های مختلف، نمایشگرهای با کیفیت بالا، صنعت فتولتائیک خورشیدی و..

روش شناسایی: یک تکه شیشه معمولی و یک قطعه ضد انعکاس را بردارید و همزمان آن را به رایانه خود یا هر صفحه کاغذی دیگر ببندید. خواهید دید که تکه ضد انعکاس شفاف تر است.

گلس ضد انعکاس

پوشش گلسAF (Anti-Fingerprint):

 اساس این پوشش که ضد اثر انگشت نیز نامیده می‌شود از ماده درخت کنار گرفته شده است. این ماده با لایه ای از مواد نانو شیمیایی روی سطح شیشه پوشانده می‌شود. مواد نانو عملکرد آبگریزی، ضد روغن و اثر انگشت قوی به پوشش اضافه خواهند کرد. در گلس ضد اثر انگشت با چنین پوششی پاک کردن آلودگی‌ها و چربی‌ها آسان است. سطح نرم و صاف بوده و احساس راحتی بیشتری به کاربر منتقل می‌شود.

موارد کاربرد: مناسب برای استفاده در تمام صفحه نمایش‌ها مورد استفاده برای تاچ اسکرین. این نوع پوشش یک طرفه است و در جلوی شیشه استفاده می‌شود.

روش تشخیص: یک قطره آب را روی روی صفحه گلس بریزید. در صورتی که گلس ضد اثر انگشت باشد به راحتی  صفحه را پیمایش خواهد کرد و اثری از خود برجای نخواهد گذاشت.

گلس ضد اثر انگشت

در این مقاله به یکی از کلیدی ترین و ظریف ترین پرسش‌ها در مورد تفاوت انواع گلس پاسخ داده شد. َشما دوستان عزیز می‌توانید انواع محصولات محافظ صفحه نمایش موبایل را در زیر مشاهده کنید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

عمده فروشان لوازم جانبی موبایل

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.