تفاوت گلس9D با گلس های 5D، 3D، 11D چیست؟

انواع گلس های حرارتی

تفاوت گلس9D با گلس های 5D، 3D، 11D چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقدمه

در حال حاضر اصطلاحات رایج و مهمی مانند D یا H در دنیای گلس و محافظ صفحه نمایش  ور روی بسته بندی هر گلس وجود دارد. بسیاری از افراد معنای دقیق و علمی این اصطلاحات را نمی‌دانند. در این مقاله بر آن شدیم تا معنا و کاربرد این کلمات را برای کاربران عزیز شفاف سازی کنیم. این‎‌که گلس 9D چیست چه تفاوتی با انوع 3D،  5D و… دارد. کاربرد و مفهوم کلمه H  در کنار بعضی گلس‌ها چیست؟ همه و همه در این مقاله توسط تیم محتوای فروشگاه عمده لوازم جانبی موبایل اکسسوری بررسی شده است. اکسسوری اولین فروشگاه تخصصی گلس و محافظ صفحه نمایش در ایران و  وارد کننده لوازم جانبی موبایل در تهران

گلس 9d حرارتی واقعاً چیست ؟

گلس 9D در واقع نسخه به روز شده گلس حرارتی است با شیشه اصل که طی عملیاتی به شکل شیمیایی فرآوری شده است. از ویژگی های اصلی گلس 9D شفافیت بالا، حساسیت به لمس و تاچ بسیار مناسب است. گلس 9D نیز مانند گلس Tempered  دارای پوشش اولئوفوبیک است که مانع چسبیدن آلودگی‌ها و گرد و غبار روی آن می‌شود.

گلس 9D

گلس 11D حرارت دیده چیست؟

گلس 11D یک محافظ چند لایه حرارتی است. این محافظ 10 برابر قوی‌تر از حالت عادی و تک لایه است. این گلس نسبت به سایر گلس‌های حرارتی در برابر ضربات سنگین به قطعات غیر تیز خرد می‌شود که به صفحه نمایش و کاربر آسیب نمی‌زند . دارای وضوح 100 درصدی تصاویر و سختی 9H است.

گلس 11D

گلس 5D چیست؟

گلس 5D بسیار شبیه نوع 3D  یا 2.5D است. ولی لبه‌های این نوع گلس کمی خمیده تر از نوع 2.5D است. شکل ظاهری گلس‌های 3 و 5D خمیده و دارای منحنی برجسته است؛ این درحالی است که شکل ظاهری گلس 2.5D تقریباً مانند گلس 2D و تخت است.

گلس 5D

چه تفاوتی میان گلس 9D و 5D حرارتی وجود دارد؟

زمانی‌که اولین گوشی‌های لبه خمیده روانه بازار شد، گلس ‌های 3D اولین راه حل برای پوشش این نوع گوشی‌ها بودند. مدتی بعد ناکارا بودن این نوع گلس‌ها در پوشش کامل صفحه نمایش اثبات شد. گلس 5D حرارتی و مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش اولین راه حل برای مقابله با این مشکل بود. این نوع گلس‌ها میزان پوشش دهی فوق العاده ای در مقایسه با گلس 2.5 یا 3D دارند. چرا که هر چقدر میزان ابعاد یک گلس بیشتر باشد میزان تراش‌های لبه گلس برای پوشش دهی کامل تلفن‌های لبه خمیده بیشتر و دقیق‌تر است. از این منظر گلس 9D ارزشی به مراتب بالاتر از نوع 5D در میزان پوشش را داراست.

گلس 6D چیست؟

گلس 6D حرارت دیده با استفاده از فناوری CNC برش داده شده‌است. این فناوری موجبات پوشش کل صفحه نمایش گوشی شما را فراهم خواهد آورد. لبه‌ها نیز با استفاده از فناوری HOT Bending تراش داده شده است تا به شکل کامل لبه گوشی شما را پوشش دهند.

گلس 6D

انواع گلس و محافظ صفحه نمایش گوشی

اصطلاح 9H چه معنی دارد؟

این مقیاس را فردی به نام فردریش موهر در سال 1812 اختراع کرد. این مقیاس برای مقایسه و درج سختی براساس معیار سختی Mohr است. دامنه این سختی از عدد 1 تا 10 است. پس وقتی فردی اعا می‌کند گلسی با سختی 9h دارد بدین معناست که این گلس با مدادی دارای همین سختی به هیچ وجه دچار خط و خش نخواهد شد.

محافظ نمایش 7D و 10D حرارتی چه مزایایی دارند؟

این نوع محافظ‌ها علاوه بر مزایای گلس‌های قبل دارای کیفیت پوششی بسیار مناسب هستند. به طور مثال نوع 7D دارای پوشش کاملاً لب به لب یا به اصطلاح (edge to edge) است. دارای غشای چند لایه و کاملاً ایمن در برابر خراش، سایش، ضد انفجار و ضد آب هستند.

گلس 10D با دارا بودن لبه سه بعدی و کاملاً مورب هرگونه مرز عبوری را از لبه محدود می‌کند. این گلس دارای غشای چند لایه و بسیار مقاوم در برابر سخت ترین خراش‌ها است. در حالت کلی میزان محافظت و پوشش گلس 9D و 10D تفاوت چندانی ندارد.

گلس 10D

در حالت کلی چند نوع گلس حرارتی (Tempered) وجود دارد؟

گلس 3D حرارتی با وضوح نمایش بسیار بالا

گلس مات حرارتی

گلس حرارتی ضد نور فرابنش و آبی موبایل (UV حرارتی)

گلس 2.5D حرارتی

گلس 9D، 7D، 6D  حرارتی با سختی 9H

انواع گلس uv

Axessory بهترین وارد کننده لوازم جانبی موبایل

 

وارد کننده بهترین گلس و محافظ صفحه نمایش نیاز روز بازار

انواع کابل و شارژر اورجینال

انواع قاب و محافظ نمایش

انواع لوازم جانبی موبایل در خودرو

✅ کدام یک از انواع گلس های حرارتی بهترین نوع پوشش را دارند؟

گلس های 9D  و 10D

✅ کدام نوع گلس حرارتی دارای لبه‌های تقریباً تخت است؟

گلس های 2D و 2.5D

✅ عدد H روی بسته بندی گلس‌های حرارتی به چه معناست؟

این عدد میزان سختی هر گلس بر اساس مقیاس موهر است و از 1 (کم ترین) تا 10( بیشترین) درجه بندی شده است.

✅ کدام نوع گلس با فناوری CNC، برش لبه داده شده است؟

گلس 6D

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.