آموزش نصب گلس (برای تمام انواع گلس ها) در چند مرحله ساده!

نصب گلس

آموزش نصب گلس (برای تمام انواع گلس ها) در چند مرحله ساده!

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مقدمه

نصب گلس گوشی در خانه

اگر شما از افرادی باشید که نصب گلس خود را آموزش ندیده باشید؛ حتی نصب بهترین گلس نیز برای شما دردسر بزرگی ایجاد خواهد کرد. در یک نصب موفق به‌هیچ عنوانی نباید حباب‌های آزار دهنده زیر گلس جمع شود. در حالت کلی یک روش برای نصب گلس وجود دارد که در مورد تمام انواع گلس‌ها و حتی گلس‌های شیشه حرارتی صدق خواهد کرد. البته برخی از گلس‌ها برای نصب شدن به مرطوب بودن صفحه نمایش نیاز دارند. روش ارائه شده در این مقاله که توسط فروشگاه عمده لوازم جانبی axessory تهیه و تدوین شده‌است مناسب‌ترین روش برای نصب هر گلسی است که نیاز به رطوبت صفحه نمایش نداشته باشد.

چسباندن گلس روی گوشی شامل 6 مرحله است که در زیر به ‌آن اشاره شده‌است:

مرحله اول: تمیزکردن موبایل

نصب گلس

در این مرحله ابتدا محلی کاملاً عاری از گرد و غبار پیدا کنید. توصیه می‌شود این کار در محلی مانند فضای خانه صورت گیرد و محل نیز فاقد فن باشد. ابتدا گوشی خود را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر از هر گونه اثر انگشت و لکه پاک کنید. در این مرحله فقط لکه‌ها و اثر انگشتان بسیار بزرگ را پاک کنید. سایر لکه‌های کوچک را به مرحله بعدی واگذار کنید. البته برای پاک کردن لکه‌های بزرگ که به شکل معمولی پاک نمی‌شوند؛ می‌توانید از دستمال میکروفیبر مرطوب استفاده کنید.

هرگز برای پاک کردن سطح نمایش موبایل از دستمال کاغذی یا دستمال‌های پرز دار شبیه به این موارد استفاده نکنید. چرا که این دستمال‌ها بیش‌تر باعث ایجاد پرز و الیاف روی موبایل شما خواهد شد.

مرحله دوم: محافظ را از بسته بندی خارج کنید

نصب گلس

گلس را از بسته‌بندی خارج کنید و دقت کنید که قسمت بالا و پایین آن به‌درستی تنظیم شده باشد. برای نصب گلس، گلس را در سمت چپ در جهت نصب بر روی دستگاه موبایل خود نگهدارید. دو قطعه نوار اسکاچ به طول یک اینچ را برداشته و آن‌ها را در سمت راست محافظ صفحه نمایش قرار دهید؛ در حال‌که نیمی از آن روی محافظ است و نیمی دیگر از لبه‌های کنار آن بیرون زده است. (مطابق شکل بالا)

نصب گلس برای برخی موارد آسان‌تر است؛ چرا که این نوار در بسته بندی آن‌ها موجود است. توجه کنید از چسب‌هایی استفاده کنید که در هنگام برداشتن در جدا کردن مشکلی ایجاد نمی‌کنند. چون باید در مرحله بعدی بتوانید این چسب را از روی صفحه نمایش بردارید.

مرحله سوم: تنظیم محافظ صفحه نمایش روی گوشی

نصب گلس

در حالی‌که فیلم محافظ صفحه همچنان در قسمت زیرین است؛ برای ادامه روند نصب گلس محافظ صفحه نمایش را روی تلفن همراه خود قرار دهید. در این حالت سعی کنید گلس را به‌درستی روی صفحه موبایل خود تزار و تنظیم کنید. برای کمک به تراز کردن و نصب گلس از هرگونه بریدن محافظ صفحه نمایش موبایل خودداری کنید. در این حالت برای استیبل کردن جایگاه گلس روی گوشی نوار چسب‌ها را در جایگاه مورد نظر محکم کنید. حتماً نوار چسب را محکم ببندید تا محافظ نتواند حرکت کند.

مرحله چهارم: تمیز کردن مجدد صفحه نمایش موبایل

نصب گلس
نصب گلس

اکنون که محافظ صفحه نمایش در جای خود کاملاً فیکس شده‌است؛ به‌آرامی آن‌ را از روی گوشی بردارید. بعد از برداشتن محافظ از روی صفحه نمایش مجدد شروع کنید به تمیز کردن. در این مرحله از نصب گلس با استفاده از یک پارچه میکروفیبر روی سطح نمایش را تمیز کنید. این‌کار باعث از بین رفتن گرد و غبارهای باقی‌مانده از روی سطح نمایش می‌شود. سپس بااستفاده از یک استیکر جاذب باقی‌مانده پرزها و غبارها را نیز از روی سطح بلند کنید. نگران چسبنده شدن سطح موبایل خود نباشید! در صورت استفاده از استیکر مخصوص هیج چسبندگی در سطح موبایل شما ایجاد نمی‌شود و تنها غبارها از روی آن برداشته می‌شوند. دقت کنید که حذف این ذرات گرد و غبار برای جلوگیری از ایجاد حباب پس از نصب گلس بسیار مهم است.

مرحله پنجم: محافظ صفحه نمایش را روی گوشی نصب کنید

نصب گلس
نصب گلس

اکنون که دستگاه شما از لحاظ تمیزی برای نصب محافظ آماده شده‌است؛ زمان نصب فرا رسیده. در حال‌که محافظ صفحه نمایش هنوز امکان چرخیدن به پهلو را دارد و با اطمینان از این‌که توسط چسب‌ها در جای خود فیکس است؛ فیلم زیر محافظ را بردارید. سریعاً محافظ را روی گوشی قرار دهید. در این زمان تکه‌های نوار چسب را بردارید. مطمئن شوید که هنگام برداشتن محافظ از جای خود بلند نمی‌شود و گرد و غبار زیر آن جمع نمی‌شود.

مرحله ششم: حذف حباب‎‌ها

نصب گلس بااستفاده از این روش همواره باعث ایجاد حباب‌های ناخواسته در زیر آن می‌شود. اما از آن‌جا که ما گرد و غبارها را در مرحله قبل گرفتیم پاک‌سازی آن از حباب نیز آسان خواهد بود. در بعضی بسته‌های نصب گلس یکسری ناخن پلاستیکی وجود دارد. با استفاده از این ناخن‌های پلاستیکی یا چیزی شبیه کارت اعتباری به آرامی حبا‌ب‌ها را به‌سمت بیرون هل دهید. بعضی حباب‌ها ممکن است برای حذف به نیروی بیشتری نیاز داشته ‌باشند؛ اصلاً نگران فشار نباشید برای صفحه شما اتفاقی نمیوفتد. در این حالت پس از حذف حباب نصب گلس نیز به پایان رسیده‌است.

خرید عمده و تک انواع گلس را از ما بخواهید :

بنر پخش عمده لوازم جانبی

پیوست: آموزش نصب گلس با استفاده از دستگاه 

برای علاقمندانی که دوست دارند با استفاده از دستگاه‌های نصب گلس گلس خود را نصب کنند ویدئوی  زیر را که توسط مجموعه اکسسوری ارائه شده پیشنهاد می‌کنیم:

سخن پایانی

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها در دنیای گس‌ها نصب گلس است. بسیاری از افراد به‌دلیل نداشتن دانش نصب گلس از خرید اینترنتی گلس خودداری می‌کنند. همچنین دردسر رفتن به مکان‌های خرید موبایل را برای نصب گلس تحمل می‌کنند. در این مقاله به شکل مصور تلاش کردیم شما را از کمک دیگران برای نصب گلس بی‌نیاز کنیم. توجه کنید که این آموزش برای نصب تمام گلس ها صادق است. امید است که این آموزش برای شما مفید و قابل استفاده باشد. در صورت نیاز به آموزش‌های بیشتر می‌توانید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید. همچنین می‌توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

جهت خرید عمده بهترین و با کیفیت ترین گلس‌‌ها، ارسال لیست محصولات و دریافت قیمت های عمده با axessory به عنوان یک وارد کننده لوازم جانبی موبایل از چین در ارتباط باشید :

021-91070791

09426000006

✅ آیا می‌توانم محافظ صفحه نمایش خود را نصب و حذف کنم؟

تا زمانی‌که لایه چسب آسیبی نبیند می‌توانید گلس را بردارید و دوباره در جای خود نصب کنید.

✅ برای از بین بردن گرد و غبارها هنگام نصب گلس چه کاری باید انجام داد؟

ابتدا با یک دستمال نرم آن را تمیز کنید و درست قبل از قرار دادن محافظ صفحه نمایش آن را با یک دستمال میکروفیبر تمیز کنید.

✅ آیا می‌توانید قسمت چسبنده محافظ صفحه نمایش را تمیز کنید؟

قسمت چسبنده گلس را با استفاده از آب خنک و کمی صابون با احتیاط می‌توان تمیز کرد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.