نحوه تمیز کردن قسمت چسبنده محافظ نمایش موبایل

محافظ نمایش خود را تمیز کنید

نحوه تمیز کردن قسمت چسبنده محافظ نمایش موبایل

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقدمه

همان‌طور که در مقالات قبل نیز توضیح داده شد نیاز به تمیز کردن محافظ صفحه نمایش موبایل، در تمام موارد جهت نصب، تعویض گلس ضروری است. در این مقاله اکسسوری در نظر دارد تا به کاربران گرامی نشان دهد، حتی در مورد صفحات داخلی گلس ‌ها نیز امکان تمیز کردن محافظ صفحه نمایش موبایل بعد از چسبیدن گرد و غبار وجود دارد.

دلایل اصلی نیاز به از بین رفتن گرد و غبار از روی محافظ صفحه نمایش موبایل

 یکی از اصلی ترین دلایل نیاز به حذف گرد و غبار از روی صفحه نمایش موبایل از بین بردن حباب زیر گلس است. زمانی‌که صفحه نمایش موبایل شما کثیف و دارای غبار باشد؛ محافظ صفحه نمایش نصب شده روی آن غبار را جذب می‌کند. جذب غبار زیر گلس باعث از بین رفتن تأثیر چسب گلس، بلند شدن یا به اصطلاح Lifting گلس موبایل از روی صفحه نمایش خواهد شد.

بنابر دلایل عنوان شده تمیز کردن محافظ صفحه نمایش موبایل حتی در نقاطی که چسب دارد و مستعد جذب غبار و آلودگی است؛ الزامی است.

برخلاف نظرات عموم افراد که فکر می‌کنند گلس بعد از غبار گرفتن چسب غیر قابل استفاده است و باید دور انداخته شود؛ در این مقاله آموزش مرحله به مرحله احیای چسب گلس و تمیز کردن سطح محافظ صفحه نمایش موبایل را به شما آموزش می‌دهیم پس بدون ترس مراحل زیر را دنبال کنید، دقت کنید که این مراحل تجربی و تست شده است و محافظ نمایش موبایل شما را مثل روز اول کارا خواهد کرد:

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن گلس موبایل:

مایع ظرفشویی

نوار چسب بسته بندی

پارچه میکروفیبر (که معمولاً همراه خرید محافظ موبایل به شما داده می‌شود)

 در گام اول:

قسمت چسبنده گلس خود را زیر آب خنک قرار دهید. دقت کنید که آب گرم برای این کار مناسب نیست

 در گام دوم:

برای پاک کردن قسمت چسبنده محافظ نمایش موبایل از مایع ظرفشویی استفاده کنید. بعد از پاک کردن قسمت چسبنده آن را بشویید . شستن زیر آب سرد به از بین بردن باقی مانده مواد ریز چسبیده شده به گلس کمک می‌کند.

در گام سوم:

برای خشک کردن سریع محافظ نمایش موبایل از سشوار استفاده کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر غیر پرز دار نیز انجام دهید. دقت کنید اگر از سشوار استفاده می‌کنید؛ تمام قسمت‌های چسبنده و غیر چسبنده گلس را با آن خشک کنید.

 در گام چهارم:

دقت داشته باشید اگر در یک محل پر از گرد و غبار باشید؛ احتمال چسبیدن مجدد آلودگی و غبار به گلس بسیار زیاد است. نگران نباشید با استفاده از یک مقدار نوار چسب از بسته بندی نوار مشکل را حل کنید. نوار چسب را مطابق شکل زیر به شکل حلقه درآورید.

چسب برای چسباندن محافظ نمایش موبایل

در گام پنجم :

با استفاده از این نوار حلقه شده و برخورد آن با قسمت چسبنده گلس موبایل، تمامی غبارهای جذب شده گلس را جدا کنید.

 در گام ششم:

بعد از این مرحله به سراغ صفحه نمایش موبایل خود بروید. با استفاده از همان پارچه میکروفیبر صفحه نمایش خود را کاملاً تمیز نید.

در گام هفتم:

در این مرحله محافظ خالی از گرد و غبار و تمیز خود را روی صفحه نمایش موبایل خود قرار دهید و کار تمام است!

امیدواریم که از این آموزش کاربردی استفاده کرده باشید. در صورت نیاز به آموزش‌ها و اطلاعات بیشتر پیرامون استفاده و خرید گلس و محافظ نمایش موبایل به سایر مقالات ما نیز سر بزنید.

اکسسوری اولین فروشگاه تخصصی گلس و محافظ نمایش موبایل

✅ آیا چسب گلس‌های حرارتی قابلیت تمیز شدن را دارند؟

بله با استفاده از روش توضیح داده شده در مقاله می‌توان به شکل کامل آن‌ها را تمیز کرد.

✅ بهترین روش برای پاک کردن صفحه لمسی یک تلفن هوشمند چیست؟

محلول رقیق شده به نسبت 50/50 آب و سرکه بهترین روش است. اگر از سرکه به تنهایی استفاده کنید پوشش صفحه نمایش شما از بین خواهد رفت.

✅ چگونه باقیمانده چسب را از روی صفحه نمایش موبایل خود جدا کنم؟

با استفاده از مقداری الکل. یک حوله کاغذی یا پارچه نرم میکروفیبر را آغشته به مقداری الکل کنید. این پارچه را در محل لکه قرار دهید و صبر کنید تا جذب شود. سپس می‌بینید که با انگشت یا لیسه پلاستیکی این چسب قابل جدا شدن است.

✅ چگونه گلس UV را از روی صفحه نمایش خود جدا کنید؟

به سادگی پس از چسبیدن با استفاده از یک جسم نوک تیز مانند چاقو یا حتی ناخن از یک گوشه آن را بلند و سپس جدا کنید.

بنر پخش عمده لوازم جانبی

بنر پخش عمده لوازم جانبی

بنر پخش عمده لوازم جانبی

بنر پخش عمده لوازم جانبی

پخش عمده لوازم جانبی موبایل اکسسوری …  با ما در تماس باشید:

تماس با اکسسورری

دیدگاه (2)

 • حسین پاسخ

  سلام واقعا سپاسگزارم من گفتم گلسم دیگه درست نمیشه ولی با چسب زدم رو گلس و پرز هاش تمام رفت مثل روز اول شد گلسم واقعا باورم نمیشه خیلی ممنون از سایت خوبتون

  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۶
  • محمدی محمدی پاسخ

   سلام و سپاس از شما

   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۹

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.