چهار راه برای تشخیص گلس حرارتی جعلی از واقعی

گلس حرارتی

چهار راه برای تشخیص گلس حرارتی جعلی از واقعی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مقدمه

در مورد گلس حرارتی همیشه سه سوال اساسی مطرح است: اول این‌که گلس حرارتی چیست؟ دوم این‌که آیا واقعاً استفاده از یک گلس حرارتی برای صفحه نمایش موبایل ضرورت دارد و سوم این‌که راه تشخیص گلس حرارتی از نوع جعلی آن چیست؟

معمولاً قرار دادن گلس حرارتی در گوشی‌های هوشمند بسیار ساده‌تر و بی‌دردسرتر از نصب نوع پلاستیکی است. گلس حرارتی باعث افزایش مقاومت در برابر انواع شکستگی، فرورفتگی و خراشیدگی می‌شود. ضمن این‌که محافظ صفحه نمایش شیشه‌ای حرارتی مقاومت بسیار بیش‌تری نسبت به انواع شیشه‌ای معمولی دارد.

در این مقاله به راه‌های تشخیص گلس حرارتی جعلی از نوع با کیفیت و اصلی پرداخته است؛  با اکسسوری همراه باشید:

بهترین گلس‌های حرارتی به همراه قیمت جهانی عرضه شده در بازار جهانی

گلس حرارتی Kuku، قیمت جهانی 4.97 دلار، سازگار با گروه آیفون‌های 6 ،6S ،7

 

گلس حرارتی kuku

گلس حرارتی Ipad air قیمت جهانی 28.39 دلار

 

گلس حرارتی ipad air tempered

محافظ صفحه نمایش Samsung Galaxy Tab-E 8.0 قیمت جهانی 11.08 دلار

گلس حرارتی tab e

محافظ صفحه نمایش حرارتی  Shock-Shieldمخصوص گوشی‌های آیفون 6Plus ،6SPlus ،7Plus قیمت جهانی 9.16 دلار

 

گلس حرارتی shockshield

 راه‌های تشخیص یک محافظ صفحه نمایش حرارتی تقلبی از نوع با کیفیت:

  • ویژگی ضدخراش بودن آن را امتحان کنید

یک گلس حرارتی در حدود 5 برابر بیش‌تر از گلس پلاستیکی معمولی تحمل مقاومت در برابر خراشیدگی را دارد. همچنین این گلس در برابر اجسام تیزی مانند تیغ، قیچی، کلید و.. بسیار مقاوم است. گلس حرارتی خوب گوشی شما را از گزند خراش‌های سطحی و کمی عمقی در امان نگاه می‌دارد. گرچه این در مقابل استفاده از کاور غیر اصل که به صفحه نمایش موبایل شما  آسیب می‌زند؛ بسیار مناسب‌تر است.

 

ضد خراش بودن گلس حرارتی

  •  لمس حس یکنواختی، یکدستی صفحه نمایش

یک محافظ صفحه نمایش حرارتی حس نرمی و یکدستی صفحه نمایش را هنگام لمس به شما منتقل می‌کند. در حالت کلی اکثر محافظ‌های صفحه نمایش اصل، روان، یکدست و نرم هستند. در مقابل محفاظ‌های پلاستیکی حس زبری و خراشیدگی روی صفحه را به دست منتقل می‌کنند. در هنگام لمس صفحه با استفاده از محافظ‌های پلاستیکی، حس نرمی وجود نداشته و روی صفحه نمایش خشن و زبر است. در واقع ایجاد حس یکدستی و نرمی که در گلس حرارتی اصل وجود دارد؛ باعث می‌شود حساسیت به لمس روی صفحه نمایش شما به‌شدت افزایش یابد.

 

  •  حتماً به شکل ظاهری محافظ صفحه نمایش نگاه کنید

یک گلس tempered اصل و در مجموع محافظ صفحه نمایش اصل، دارای برش‌های کاملاً دقیقی است. در واقع محافظ‌های صفحه نمایش اصل برای هر مدل گوشی به طور منحصر به‌فرد طراحی شده‌اند؛ دلیل آن هم ایجاد یک پوشش دهی کامل بر روی موبایل شماست. در این مورد حتماً دقت کنید چرا که هر گلسی که شما خریداری می‌کنید باید به شکل انحصاری دارای برش‌هایی باشد که پوشش کامل را بر روی صفحه نمایش شما تضمین کند. در مورد انواع بی‌کیفیت از آن‌جایی‌که مسأله پوشش دهی معمولاً مدنظر قرار نمی‌گیرد؛ کناره‌های گلس فاقد برش بندی متفاوت یا خاص است.

 

  •  مقایسه جذب مایعات، آلودگی‌ها و روغن

 اکثر افرادی که تلفن همراه دارند از ایجاد لکه و کثیفی روی موبایل خود گله و شکایت دارند. این مشکل معمولاً با خرید یک ضدخش یا محافظ پلاستیکی حل نمی‌شود؛ چرا که به دلیل سطح غیر براق و غیر یکدست، آلودگی‌ها، مایعات و اثر انگشت را به خود جذب می‌کنند؛ این در حالی است که در مورد انواع اصل حرارتی هیچ آلودگی و ناخالصی روی صفحه نمایش شما باقی نخواهد ماند. حتی ممکن است اثر انگشت روی صفحه نمایش ایجاد شود اما به دلیل جنس و ماهیت مناسب به راحتی و بدون هیچ دردسری از صفحه نمایش حذف خواهد شد. این مقاله توسط تیم اکسسوری نوشته شده است و هرگونه کپی برداری  از آن غیر قانونی است.

 

ضد آب بودن گلس حرارتی

سایر نکات در خصوص تمایز گلس حرارتی اصل و بی کیفیت

*  یکی از راه‌های اصلی افتراق این دو گلس استفاده از یک جفت عینک آفتابی قطبی است. اگر شما با استفاده از نور روز و از طریق لنزهای قطبی به گلس حرارتی نگاه کنید در صورتی که اصل باشند روی آن خطوط یا لکه ‌های تیره‌ای به جا می‌ماند. این خطوط در هنگام حرارت دیدن شیشه برای تبدیل به گلس حرارتی ایجاد می‌شوند در حالی‌که این خطوط روی نوع بی کیفیت وجود نخواهند داشت.

 

عینک قطبی

* نکته دیگری که در مورد گلس حرارتی اصلی وجود دارد این است که نصب آن شاید در حد چند دقیقه از شما وقت بگیرد. این گلس‌ها به دلیل داشتن پوشش و سطح فول چسب به سرعت به صفحه نمایش می‌چسبند و مشکلی برای شما بعد از نصب ایجاد نمی‌شود.

در این راستا شما عزیران می‌توانید محصولات جانبی فروشگاه اکسسوری را نیز مشاهده کنید. همچنین انواع مدل‌های گلس‌های حرارتی (انواع جدید Swift Horseسرامیکی، و سایر محصولات لوازم جانبی را روی سایت اکسسوری مشاهده کنید.

سخن پایانی

در مقاله پیش رو، ما تلاش کردیم راه‌های اصلی افتراق گلس حرارتی اصل از نوع تقلبی را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. در حالت کلی گلس‌های tempered چند ویژگی اصلی دارند: ضد خراش بودن، عدم جذب مایعات، سطح یکدست و صاف، پوشش کامل و فول چسب بودن از ویژگی های اصلی گلس های حرارتی اکسسوری است.

این ویژگی‌ها از اصلی‌ترین راه تمایز انواع اصلی و تقلبی است.

✅  اصلی‌ترین روش تشخیص گلس حرارتی اصل از نوع تقلبی کدام مورد است؟

این گلس دارای خاصیت ضد خراشیدگی است. حتی اگر محافظ صفحه نمایش حرارتی به تنهایی آسیب ببیند از آسیب بر روی صفحه نمایش جلوگیری می‌کند.

✅ آیا روش مشاهده گلس زیر نور آفتاب روشی مناسب برای تشخیص محافظ‌های صفحه نمایش اصلی از فرعی است؟

در مورد گلس‌های حرارتی این روش بسیار مناسب است؛ چرا که در اثر حرارت خطوط تیره رنگی روی گلس ایجاد می‌شود که در حالت تقلبی این خطوط وجود ندارد.

✅ از اصلی‌ترین ویژگی‌های گلس‌های اکسسوری چیست؟

ضدخراش بودن، عدم جذب مایعات، اثر انگشت و لکه ها، مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع، حفظ رنگ‌های اصلی صفحه نمایش و حساسیت در برابر لمس تنها تعدادی از ویژگی‌های اصلی گلس‌های Tempered اکسسوری است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.