برای یافتن گوشی موبایل گمشده چه باید کرد؟

گوشی موبایل سرقتی

برای یافتن گوشی موبایل گمشده چه باید کرد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقدمه

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش‌های مختلف پیدا کردن یک گوشی موبایل گمشده اشاره کنیم. بعد از پرداخت هزینه برای گوشی موبایل به احتمال زیاد گران قیمتتان به‌طور ناگهانی مشاهده می‌کنید که موبایلتان گم شده‌است! در این حالت اولین حسی که برای شما ایجاد می‌شود استرس و نگرانی زیاد نه‌ فقط بابت هزینه‌ای که بابت گوشی موبایل گمشده خودپرداخت کرده‌اید بلکه از دست رفتن اطلاعات و حتی خاطرات شماست. در ای مقاله اکسسوری به ‌شما روش‌هایی را پیشنهاد می‌کند که در سریع‌ترین زمان گوشی موبایل گمشده خود را پیدا کنید؛ پس باما همراه باشید:

در گذشته برای پیدا کردن گوشی موبایل گمشده را‌های زیادی وجود نداشت؛ در این موارد افراد تسلیم می‌شدند و به ناچار به دنبال خرید گوشی جدید می‌رفتند. با مطالعه این مقاله خواهید فهمید که برای پیدا کردن انواع گوشی‌های موبایل اندرویدی و آیفونی حتی با وجود خاموش بودن، راهکارهای متفاوتی وجود دارد:

پیداکردن گوشی موبایل اندروید گمشده

برای پیداکردن گوشی اندرویدی گمشده یکی از بهترین راه‌ها استفاده از سرویس جیمیل گوگل است. این به‌این معنی است که در صورتی که جیمیل خود را قبلاً روی گوشی فعال کرده باشید؛ امکان ردیابی گوشی برای شما وجود دارد. به این صورت که در گوگل عبارت find my device را سرچ کنید. با ورود به سرویس Google Find My Device باید جیمیل فعال شده روی گوشی موبایلتان را انتخاب کنید. در این صورت لیستی از گوشی‌های موبایل برای انتخاب در مقابل شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید نام موبایلتان را از لیست انتخاب کنید. سپس می‌توانید از روی نقشه گوگل محل دقیق گوشی موبایل گمشده خود را پیدا کنید. همچنین در صورتی ‌که گوشی موبایل شما سایلنت باشد با انتخاب گزینه Play Sound می‌توانید آن را به صدا دربیاورید.

این گزینه معمولاً برای گوشی‌های اندرویدی و سامسونگ کاربرد دارد.

در صورتی که گوشی موبایل گمشده شما در مکانی غیر از محل سکونت گم شده باشد می‌توانید با انتخاب گزینه Secure Device کاری کنید که شماره تلفن مورد نظر شما روی صفحه نمایش موبایل ظاهر شود. همچنین می‌توانید گوشی موبایل قفل شده را امن کنید و کاری کنید اشخاص نتوانند به اطلاعات درون آن دست یابند.

 

گوشی موبایل سرقتی

پیدا کردن گوشی موبایل سامسونگ

برای یافتن گوشی گمشده سامسونگ علاوه بر روش‌ اشاره شده در بالا روش دیگری نیز وجود دارد. در این روش از قبل اکانت خود را روی گوشی فعال کرده و از سرویس find my mobile استفاده نمایید.

اکانت سامسونگ شما اکانتی است که در آن ایمیل حساب کاربری سامسونگ شما فعال شده باشد. آدرس findmymobile.samsung.com را وارد کنید. شما می‌توانید از طریق حساب کاربری جیمیل خود نیز با استفده از گزینه sign in with google و سپس گزینه find my mobile را انتخاب کنید که گزینه‌هایی مانند پیدا کردن موقعیت دقیق گوشی موبایل گمشده روی نقشه، قفل کردن گوشی موبایل گمشده و به صدا در آوردن زنگ موبایل گوشی سایلنت شده را در آن می‌توانید ببینید.

 

گوشی موبایل سرقتی

پیدا کردن گوشی موبایل آیفون

برای یافتن گوشی موبایل گمشده آیفون باید find my iphone را سرچ کنید. برای استفاده از این قابلیت باید گزینه icloud روی گوشی شما فعال باشد. برای این‌کار ابتدا وارد تنظیمات تلفن همراه خود شده و از طریق icloud  چک کنید که نام و اکانت شما در این قسمت وجود دارد یا خیر.

در صورت وجود داشتن نام یعنی اکانت شما در این قسمت موجود است و می‌توانید از این طریق گوشی موبایل گمشده خود را بیابید. برای ساختن ایکلود نیز می‌توانید به آدرس www.icloud.com/find مراجعه و از طریق اپل آی دی و رمز خود اکانت بسازید. البته دقت کنید که در این روش راهی برای پیدا کردن ایرپاد، هندزفری سیمی و سایر لوازم جانبی اپل وجود ندارد.

 

گوشی موبایل سرقتی

ردیابی گوشی موبایل گمشده خاموش

تمام موارد بالا برای یافتن گوشی موبایل روشن است. در صورتی‌که گوشی مورد نظر گمشده شما (آیفون و سامسونگ) خاموش باشد از طرق زیر می‌توانید آن را ردیابی و پیدا کنید:

در این صورت باید از طریق اپراتورهای خط خود اقدام کنید. فقط دقت داشته باشید که در این روش سیمکارت شما برای همیشه سوزانده یا مسدود می‌شود:

برای این‌کار باید کد IMEI را از طرق زیر در مورد همراه اول ارسال کنید:

# شماره سریال *۲۱۴۱* ۱۱۱*

سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول با ارسال ۲۱۴۱ به شماره ۱۱۱

در حالت دوم در مورد سیمکارت‌های ایرانسل از طرق زیر اقدام می‌نماییم:

بعد از مفقود شدن و 5 روز بعد از مسدود شدن خط از طریق شماره‌گیری کد #6101* با خط ایرانسل دیگر شماره‌گیری کنید. سپس کد IMEI روی جعبه گوشی خود را وارد کنید. سپس 48 ساعت منتظر پاسخ‌گویی اپراتور باشید.

بعد از پیگیری و ردیابی گوشی خود از طریق اپراتور می‌توانید برای پیگیری از طریق مراجع قضایی اقدام کنید. در صورت عدم رسیدگی بعد از 5 روز مجدداً می‌توانید تقاضای پیگیری نمایید.

 

ردیابی گوشی گمشده

سخن پایانی

در حالت کلی از دست دادن یا مفقود شدن گوشی موبایلی که بابت آن هزینه گزافی پرداخت کرده‌اید؛ تجربه بسیار ناخوشایندی است. روش‌های ارائه شده در این مقاله کمک شایانی به پیدا کردن گوشی موبایل گمشده شما خواهد کرد. در صورتی‌که در این زمینه نیاز به مشورت و راهنمایی بیش‌تر داشته باشید؛ می‌توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان اکسسوری در ارتباط باشید.

✅ آیا امکان پیدا کردن گوشی موبایل گمشده در حالت کلی وجود دارد؟

بله این امکان از طریق سرویس‌های گوگل، سامسونگ و آیفون وجود دارد که در مقاله به تفصیل شرح داده شده است.

✅ آیا امکان یافتن لوازم جانبی گمشده وجود دارد؟

خیر به شکل کلی امکان یافتن انواع لوازم جانبی در حال حاضر وجود ندارد.

✅ آیا تلفن همراه مفقود شده خاموش قابل ردیابی است؟

 بله این‌کار از طریق اپراتورهای تلفن همراه انجام شود که در مقاله به آن پرداخته شد. البته بعد از این‌کار سیمکارت شما مسدود می‌شود یا می‌سوزد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.