میکرفون هندزفری و هدست من درست کار نمی‌کند؟

حل مشکلات هدفون و هندزفری

میکرفون هندزفری و هدست من درست کار نمی‌کند؟

زمان مطالعه: 7 دقیقه

مقدمه

رازهایی درباره میکروفون که نمی‌دانید

ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که چند وقتی است با مشکل مواجه شده‌است. اگر یک هندزفری بی کیفیت خریدید بدانید میکروفون از اولین مواردی است که دچار نقص و ایراد فنی می‌شود. در این مقاله شما می‌آموزید چگونه که میکروفون هندزفری خود را بررسی کنید. پس مقاله زیر را به‌دقت مطالعه کنید تا متوجه تمام جوانب بررسی علمی این موضوع شوید.

در دوران پرتکاپویی تکنولوژی و سرعت امروز تفریباً هندزفری به یک نیاز و دارایی مهم تبدیل شده‌است. نسل جوان به طور مداوم از هندزفری استفاده می‌کند زیرا نه‌تنها حمل آن آسان است بلکه استفاده از موسیقی در یک فضای شلوغ نوعی فعالیت لذت بخش محسوب می‌شود.

درست مانند بلندگوها میکروفون موجود در گوشی نیز یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها برای کاربران این وسایل است؛ زیرا تماس‌های ویدئویی و صوتی برای بسیاری از متخصصان و دانشجویان تقریباً به بخش اجباری زندگی تبدیل شده‌است. با این وجود بسیاری از افراد با مشکل کار نکردن میکروفون هندزفری مواجهند.

راه حل‌هایی برای میکروفون‌هایی که کار نمی‌‌کنند؟

چگونه میکروفون گوشی را بررسی کنیم

اهمیت بررسی میکروفون گوشی قبل از مراجعه به مغازه یا تلاش برای رفع مشکل آن توسط خود فرد بسیار زیاد  است. مراحل بررسی میکروفون روی گوشی بسیار ساده است کافی است تا مراحل زیر را با ما دنبال کنید:

اگر از گوشی خود روی لپ تاپ استفاده می‌کنید کافی است یک بار آن را به جک دیگری متصل کنید. اگر میکروفون هندزفری روی جک دیگری کار می‌کند مشخص است که مشکل از میکروفون نیست و این مسأله به دلیل خرابی درگاه ایجاد شده‌است.

اما چنان‌چه میکروفون شما همچنان کار نمی‌کند میکروفون خود را به دستگاه دیگری متصل کنید. اگر میکروفون شما در رایانه یا دستگاه هوشمند دیگری نیز درست کار نمی‌کند باید به دنبال برطرف کردن اشکال آن باشید.

راه حل‌های دیگری نیز برای برطرف کردن  مشکل میکروفون هندزفری شما وجود دارد:

خرید هندزفری ارزان :

اکثر این هندزفری‌ها دوام و بیش از یک ماه دوام ندارند. میکروفون این هندزفری ها معمولاً تا دو هفته پس از استفاده از کار می‌افتند. همچنین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی اگر یک گوشی ارزان قیمت دارید باید آن را تغییر دهید.

مشکل کابل یا سیم:

آسیب داخلی سیم یا کابل‌ها نیز ممکن است منجر به بروز مشکلات میکروفون‌ها شوند. در این حالت باید به‌شکل دقیق سیم میکروفون خود را بررسی کنید.

اتصال شل :

عامل دیگر این کاهش صدا اتصال شل است. یعنی زمانی‌که اتصال بین جک صوتی هدفون (سوکت یا پلاگین نر) با سوکت پخش کننده دستگاه (جک ماده) شل است.

حل مشکل میکروفن هدست‌ها در ویندوز 10

در این میان علاوه بر هندزفری بسیاری از افراد نیز با میکروفن هدست یا گوشی خود مشکل دارند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید؛ در ادامه مقاله نیز با اکسسوری همرا باشید. “اکسسوری اولین فروشگاه آنلاین تخصصی گلس و محافظ صفحه نمایش” عرضه کننده انواع گلس و محافظ نمایش و لوازم جانبی موبایل

دقت داشته باشید که این مشکلات برای ویندوز 10 در نظر گرفته شده‌است:

ابتدا باید موارد زیر را تست کنید؛ نیاز نیست همه موارد را امتحان کنید گاهی چند مورد نیز کفایت خواهد کرد و به جواب مناسب خواهید رسید:

  • اجازه دسترسی به میکروفن هدست را ( کاربران ویندوز 10 ) بدهید
  • میکروفون را در حالت پیش فرض تنظیم کنید
  • درایورهای صوتی خود را به روز کنید
  • برنامه‌های دیگری که به میکروفن هدست شما دسترسی دارند ببندید
  • مشکلات سخت افزاری را پیگیری و عیب یابی کنید

حالا در مورد جزئیات هریک از موارد زیر با ما همراه باشید:

بررسی مورد اجازه دسترسی به میکروفن هدست (در ویندوز 10):

برای بررسی مورد اول ابتدا بر روی گزینه start  در گوشه سمت چپ ویندوز و سپس روی گزینه تنظیمات مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

تنظیم میکروفن هدست

بر روی گزینه privacy  و سپس microphone کلیک کنید.

تنظیم میکروفن هدست

تنظیم میکروفن هدست

بر روی دکمه change کلیک کنید و سپس گزینه  microphone for this device را روشن کنید.

تنظیم میکروفن هدست

مطمئن باشید گزینه Allow apps to access your microphone روشن و فعال است.

تنظیم میکروفن هدست

اگر مشکل از این گزینه باشد بعد از طی مراحل بالا مشکل حل خواهد شد. اما در صورت برطرف نشدن این مشکل باز هم سه مورد دیگر برای بررسی  وجود خواهد دارد.

بررسی مورد میکروفون را در حالت پیش فرض تنظیم کنید:

ممکن است میکروفن هدست در حالت پیش فرض تنظیم نشده باشد و غیرفعال باشد. البته ممکن است صدای میکروفون به قدری پایین باشد که نتواند صدای شما را به وضوح ضبط کند. برای بررسی این تنظیمات:

همزمان کلیدهای R و لوگوی ویندوز را نگهدارید. در این زمان باکس RUN ظاهر می‌شود. داخل آن دستور Control را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

تنظیم میکروفن هدست

در control panel از منوی کشویی view by گزینه Large Icons را انتخاب کنید. Sound  را انتخاب کنید.

تنظیم میکروفن هدست

تنظیم میکروفن هدست

گزینه recording tab را انتخاب کنید. روی هر مکان خالی کلیک راست کنید. گزینه show disabled devices را تیک بزنید. روی headset راست کلیک کنید و گزینه enable را اتخاب کنید.

تنظیم میکروفن هدست

تنظیم میکروفن هدست

 

مجدداً روی آن راست کلیک کنید و گزینه set as default device را انتخاب کنید.

تنظیم میکروفن هدست

برای افزایش صدا مجددا روی headset کلیک راست کنید و گزینه level را انتخاب کنید و صدا را افزایش دهید. سپس روی گزینه ok  کلیک کنید.

تنظیم میکروفن هدست

تنظیم میکروفن هدست

اکنون که میکروفن هدست شما فعال شده‌‌است یک بار آن را امتحان کنید اگر مشکل حل شده باشد کار تمام است وگرنه به سراغ گزینه های بعدی می‌رویم.

بررسی مورد به روزرسانی درایورهای صوتی:

اگر از درایورهای صوتی یا میکروفون اشتباه یا قدیمی روی سیستم شما استفاده می‌شود؛ باید بدانید که درایورها باید به روز رسانی شود.

شما می‌توانید درایورها را به شکل دستی یا خودکار به روز رسانی کنید. فرآیند دستی زمان‌بر، پر خطر و فنی است و توصیه نمیش‌شود. برای به روز رسانی خودکار Easy Driver را نصب کنید. این برنامه به طور خودکار تمام دستگاه‌های موجود در رایانه شما را که به درایورهای جدید نیاز دارند پیدا و به روز رسانی می‌کند. نحوه استفاده از این برنامه به شرح زیر است:

ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید.

 

روی گزینه Scan Now کلیک کنید. این برنامه کامپیوتر شما را اسکن و برنامه‌های مشکل دار را شناسایی می‌کند.

تنظیم میکروفن هدست

روی گزینه update کلیک کنید همچنین می‌توانید روی گزینه update all در قسمت پایین سمت رست کلیک کنید. این گزینه تمام درایورهای مفقود یا منسوخ شما را به روزرسانی می‌کند. (که البته نیاز به نسخه pro دارد)

تنظیم میکروفن هدست

بعد از آپدیت یک بار رایانه خود را ری استارت کرده و مجدداً وارد شوید و اگر مشکل از این لحاظ باشد برطرف خواهد شد.

بررسی مورد بستن برنامه‌هایی که به میکروفون دسترسی دارند:

برنامه‌های دیگری که به میکروفن هدست شما دسترسی دارند ببندید. بعضی اوقات برخی برنامه‌های اجتماعی مانند Discord، Zoom، Skype و… با استفاده از میکروفن هدست شما شروع به کار می‌کنندو در حین کار میکروفون را با مشکل مواجه می‌کنند. خاموش کردن یا از دور خارج کردن این برنامه‌ها بهترین کاری است که می‌توان انجام داد.

بررسی مورد حل مشکلات سخت افزاری :

اگر همچنان مشکل میکروفن هدست شما برطرف نشده باشد باید حتماً مشکلات سخت افزاری رایانه یا هدست مورد بررسی قرار گیرد. در این‌جا چند مورد وجود دارد که باید بررسی شود:

در صورتی که تغییر درگاه برای شما مفید نباشد میکروفون دستگاه هدست را روی رایانه دیگری تست کنید. اگر مشکل برطرف شد باید مشکل رایانه خود را برطرف کنید. در غیر این صورت هدست شما مشکل سخت افزاری دارد و باید برطرف شود.

پخش عمده لوازم جانبی موبایل 

تماس با شماره های

021-91070791

09426000006

اکسسوری وارد کننده لوازم جانبی موبایل در تهران از کشور چین

سخن پایانی

در این مقاله تلاش شد که کلیه مشکلات مربوط به میکروفون هندزفری و هدست به صورت کلی و جزئی بررسی شود. در حالتی که شما بخواهید مشکلات میکروفون هندزفری را بررسی کنید از روش‌های گفته شده در مقاله استفاده کنید. در این حالت متوجه خواهید شد که مشکل از میکروفون هندزفری شماست یا از گوشی یا رایانه شخصی شما.

در ارتباط با مشکلات میکروفن هدست در ویندوز 10 نیز دستوراتی داده شده که برای برطرف کردن صدای هدست روی رایانه بسیار کاربردی است. فروشگاه اینترنتی اکسسوری به عنوان اولین فروشگاه ارائه دهنده گلس و محافظ صفحه نمایش ارائه دهنده انواع هندزفری اورجینال و غیر اورجینال با کیفیت است.

 انواع نمونه‌ هندزفری‌ها را اینجا مشاهده کنید.

✅ اولین بررسی که برای میکروفون هندزفری باید صورت گیرد چیست؟

اگر روی گوشی مورد استفاده است به عنوان اولین کار باید ابتدا روی گوشی دیگری تست شود در صورتی که مشکل برطرف شد ایراد از درگاه گوشی است.

✅ چرا میکروفون هندزفری گاهی در تماس واتسپ کار نمی‌کند؟

در این‌ مورد مشکل از هندزفری نیست و برنامه واتسپ مشکلاتی در ارتباط با پخش صدا حین تماس با میکروفون دارد.

✅ بهترین برنامه برای به روز رسانی درایورهای صوتی ویندوز 10 چیست؟

Easy driver بهترین نوع برنامه برای بروز رسانی درایورهای صوتی است.

✅ ابتدایی ترین کار برای راه اندازی میکروفون هدست روی ویندوز چیست؟

در ابتدا باید این میکروفون را روی سیستم ویندوز 10 تنظیم کنید و اگر جوابگو نبود وارد مراحل بعدی شوید که در مقاله توضیح داده شد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.