محافظ صفحه نمایش نانو چیست ؟

محافظ صفحه نمایش نانو

محافظ صفحه نمایش نانو چیست ؟

زمان مطالعه: 6 دقیقه

مقدمه

در یک محافظ صفحه نانو لایه سطحی توسط PET (نوعی محافظ صفحه نمایش) احاطه شده است. محافظ صفحه نمایش نانو با سختی 2 الی 6H در برابر ضربات سخت و شدید بسیار هوشمندانه عمل می‌کند ولی در مقابل لایه زیرین توسط پلیمر نرم TPU و مواد سوپر مولکولی نانو پوشیده شده است.

البته یک محافظ صفحه نانو ویژگی‌های بسیاری دارد که در کلمات نمی‌گنجد و شما باید تجربه داشتن آن را از نزدیک حس کنید.

چه ویژگی‌هایی در محافظ صفحه نمایش نانو وجود دارد؟

دوام و مقاومت در برابر ضربات سخت حتی انفجار شدید

با در نظر گرفتن عمر بیش از 12 ماه محافظ صفحه نانو در برابر ضربات بیش از سایر محافظ‌ها عمر دارد. این محافظ با گذشت زمان ترک نمی‌خورد و تار نمی‌شود و برای استفاده در طولانی مدت بسیار مناسب است. حتی در مقابل ضربات بسیار ناگهانی و انفجاری بسیار مقاومت دارد. به بیان دیگر زمانی‌که از محافظ صفحه نمایش نانو استفاده می‌کنید؛ هیچ چیز نمی‌تواند به صفحه نمایش شما آسیب برساند مگر این‌که بتواند از آن عبور کند و چنین چیزی با وجود محافظ صفحه نمایش نانو امکان پذیر نیست. مطمئناً این محافظ صفحه نمایش با ویژگی‌های داینامیکی که دارد؛ خود را به‌عنوان بهتریین محافظ صفحه در طی سال‌های اخیر معرفی کرده‌است. محافظ صفحه نمایش نانو دارای فناوری نانو پلیمر است که به شما کمک می‌کند تا 75% میزان آسیب وارد به صفحه نمایش حتی در انفجارها را کاهش دهید. این محافظ از یک ماده دارای ساختاری دو لایه به شکل نرمال از 2 تا 6H متغیر ساخته شده‌است. برخی محافظ‌های صفحه نمایش نانو انعطاف پذیری خوبی دارند و گاهی تا 360 درجه هم خم می‌شوند.

وضوح صفحه نمایش

در محافظ صفحه نانو 99.8 درصد از رنگ‌های اصلی صفحه نمایش حفظ می‌شود. شما می‌توانید بدون محو و تاری دید کیفیت اصلی صفحه نمایش را حفظ کنید. رنگ‌های واقعی تا 30 درصد با استفاده از محافظ صفحه نمایش نانو افزایش خواهد یافت.

چرا باید برای تلفن همراه خود محافظ صفحه نمایش نانو انتخاب کنید؟

به دلایل زیر باید از محافظ صفحه نانو استفاده شود:

1: محافظ نانو ضد ترک است. لایه سطحی از PET ساخته شده‌است. مواد ساخته شده در لایه سطحی میزان سختی از 2 تا 6H متغیر دارد. لایه زیرین نیز همان‌طور که گفته شد از مواد نانو سوپر مولکولی پلیمر نرم TPU ساخته شده است. لین ساخت و ساز محافظ صفحه نمایش نانو باعث ایجاد ویژگی جادویی محافظت در این گلس شده‌است.

2: سختی بالای محافظ نانو این محافظ را فوق العاده در برابر ضربه و انفجار مقاوم کرده‌است. محافظ‌های نانو با سختی 6H برتری بهتری نسبت به گلس‌های Temperedدارند. از خصوصیات آن‌ها این است که کاملاً نامرئی هستند. لایه TPU گلس نانو در برابر ضربه و انفجار محافظت موثری از صفحه نمایش شما به عمل می‌آورد. محافظ صفحه نمایش حرارتی به راحتی بعد از گذشت زمان می‌شکند؛ اما محافظ صفحه نمایش نانو با ضربه به آسانی  شکسته نمی‌شود.

3: محافظ صفحه نمایش حرارتی بعد از 6 ماه استفاده ممکن است به راحتی ترک بخورد؛ اما محافظ صفحه نانو با ترکیبات گفته شده و با سختی 6H بیش از یک‌سال از تلفن شما محافظت می‌کند. از مواد نرم و با کیفیت بالا و با دوام ساخته شده.

4: فناوری نانو به‌کار گرفته شده، از نمایشگر در برابر انواع گرد و غبار و اثر انگشت و لکه‌ها محافظت می‌کند. برای تمیز کردن محافظ نمایش شما نیاز به یک تکه پارچه با الیاف نرم و لطیف نیاز دارید. از طرف دیگر تمیز کردن گلس‌های حرارتی کمی زمان بر است و به دلیل نداشتن خاصیت نانو پاک‌کردن لکه ها و اثر انگشت سخت‌تر است.

اما مهم ترین نکته‌ای که در محافظ صفحه نانو وجود دارد این است که به‌سادگی شکسته نمی‌شود و به کاربر آسیبی وارد نمی‌کند.

اصلاً چرا نیاز به محافظ صفحه نمایش دارید؟

امروزه هنوز هم بسیاری افراد هستند که از محافظ صفحه نمایش برای گوشی‌های هوشمند خود استفاده نمی‌کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایل برای استفاده نکردن گلس به اعتقاد این افراد کاهش حس لمس خوب و طبیعی است که روی تلفن همراه بدون گلس وجود دارد.

با توسعه علم و فناوری بسیاری از محافظ‌های صفحه نمایش نه‌تنها به خوبی از صفحه نمایش محافظت می‌کنند؛ بلکه هیچ‌گونه تاثیری هم بر روی حس لمس و تاچ صفحه نمایش نخواهد داشت. همچنین این نکته  را در نظر داشته باشید که زندگی ما تنها محدود به خانه نمی‌شود. زندگی شهری و تمام حوادث و اتفاقات ناخواسته امری است که ما را ملزم به داشتن یک محافظ صفحه نمایش با کیفیت کرده است.

در کل هدف از محافظ صفحه نمایش دوام و مقاومت بیش‌تر روی صفحه نمایش دستگاه و لوازم الکترونیکی است. طراحی اولیه گلس‌ها در سال 1968 توسط هربرت شلگل (Herbert Schlegel) به منظور محافظت از صفحه نمایش تلویزیون‌ها به‌کار گرفته شد.

در کل داشتن محافظ صفحه نمایش مزایای زیر را دارد:

حفاظت و استقامت در برابر ضربات

اصلی‌ترین نقش یک محافظ صفحه نمایش محافظت در برابر صدمات ورودی به دستگاه است. یک محافظ صفحه نمایش پلاستیکی تا حد زیادی از ایجاد خراش به صفحه نمایش جلوگیری می‌کند. یک محافظ حرارتی می‌تواند از آسیب‌های ناشی از افتادن و سقوط از ارتفاع و ضربات جزئی از صفحه نمایش تلفن همراه شما محافظت کند. در مقابل یک محافظ صفحه نمایش نانو می‌تواند صفحه نمایش گوشی را در مقابل ضربات انفجاری و بسیار سنگین محافظت کند بدون این‌که به صفحه شما آسیبی وارد شود.

به جای نماندن اثر انگشت

صفحه نمایش یک دستگاه هوشمند یا هر دستگاه الکترونیکی با استفاده مداوم در گذشت زمان فرسوده می‌شود. زمانی‌که صحبت از صفحه نمایش لمسی می‌شود؛ اثر انگشت، لکه‌ها و به‌نوعی محافظت از صفحه نمایش بیش‌تر مطرح است.

اثر انگشت و لکه بیش از حد صفحه نمایش را خراب می‌کند و ممکن است گاهی نیاز به تعویض محافظ صفحه نمایش باشد؛ که این مشکل با داشتن محافظ نانو به حداقل خواهد رسید.

افزایش جنبه زیبایی شناختی صفحه نمایش

اگرچه یک گلس به‌تنهایی نمی‌تواند سبب ایجاد زیبایی در صفحه نمایش شود؛ اما در کل می‌تواند باعث حفظ شکل اولیه صفحه نمایش شما شود. لکه‌ها، اثر انگشت، خراش‌ها و تمام عواملی که می‌تواند ظاهر صفحه نمایش شما را از بین ببر د، با استفاده از محافظ صفحه نمایش حفظ می‌شود.

ضمن این‌که لازم به ذکر نیست که حفظ زیبایی صفحه نمایش نقش بسیار موثری در فروش مجدد وسیله شما خواهد داشت.

ضد تابش و انعکاس نور

اکثر محافظ‌های صفحه نمایش دارای روکش مات هستند ک به پخش نور افتاده روی صفحه نمایش کمک می‌کند (در این صورت بازتاب ناخوشایندی که از نمایشگر به چشم بیننده می‌رسد کاهش می‌یابد)

بدون صفحه نمایش بینندگان حس ناخوشایندی برای مدت زمان طولانی از نگاه کردن به صفحه نمایش خواهند داشت. همین امر از بسیاری از فشارهای چشمی هنگام نگاه کردن به صفحه نمایش زیر نورآفتاب  می‌کاهد.

صرفه‌جویی در هزینه

با استفاده از یک محافظ صفحه نمایش خوب شما از ایجاد آسیب به صفحه نمایش خود می‌کاهید، در نتیجه از پرداخت هزینه اضافی برای تعمیر و حفظ صفحه نمایش شما نیز کاسته می‌شود.

خصوصاً اگر گوشی شما گران قیمت باشد هزینه تعویض صفحه نمایش بسیار هزینه بر خواهد بود.

محافظ صفحه نمایش شیشه ای گوریلا یا محافظ نانو تا حد زیادی می‌تواند به محافظت کامل از صفحه نمایش گوشی شما منجر شود و حتی آسیب‌های متوسط تا جدی را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

اضافه کردن ویژگی‌های خاص به صفحه نمایش

برخی از محافظ‌های صفحه نمایش وجود دارد که دارای ویژگی‌های منحصر به‌فردی است که می‌تواند قابلیت‌های صفحه نمایش را نیز افزایش دهد. به‌طور مثال گلس آنتی بلو برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر به چشم، گلس حریم شخصی برای محافظت در برابر نگاه کردن دیگران به صفحه موبایل، اضافه کردن خاصیت آنتی باکتریال و… به صفحه نمایش موبایل ، محافظ صفحه نانو برای محافظت در برابر ضربات و انفجارهای وحشتناک و… مفید هستند. در کل پس از مطالعه درباره گلس‌های مختلف می‌فهمید که آن‌ها چیزی فراتر از یک فیلم نازک هستند که روی صفحه نمایش گوشی خود نصب می‌کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره محافظ صفحه نمایش نانو صحبت کردیم. محافظ نانو یکی از بهترین محافظ‌های صفحه نمایش است که علاوه بر حفظ شفافیت، رنگ صفحه نمایش، عدم جذب مایعات و گرد و غبار می‌تواند تحمل فشارهای بالا و ضربات شدید را نیز داشته باشد. به جرأت می‌توان گفت یکی از بهترین و مقاوم‌ترین محافظ‌های نمایش است.

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت اکسسوری تمام مدل‌های محافظ صفحه نمایش نانو را ببینید. اکنون که این مقاله را مطالعه کردید راحت‌تر از قبل می‌توانید در مورد این نوع محافظ‌ها تصمیم گیری کنید.

✅  کدام یک از محافظ‌های صفحه نمایش در برابر نور آفتاب از چشم محافظت می‌کند؟

گلس مات

✅ کدام‌یک از انواع گلس‌ها تحمل فشار ناشی از انفجارهای شدید را دارد؟

گلس نانو

✅ کدام یک از انواع گلس‌ها دارای ضربه پذیری بیش‌تری نسبت به سایر گلس‌هاست؟

 گلس حرارتی

✅ کدام یک از انواع گلس‌ها رنگ صفحه نمایش را حفظ می‌کند ؟

هر گلسی که از جنس نانو باشد.

1 دیدگاه

  • رحمانی پاسخ

    عالی

    ۴ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۵:۰۰

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.