دلایل خراب شدن کابل شارژر آیفون

کابل شارژر ایفون

دلایل خراب شدن کابل شارژر آیفون

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مقدمه

همانند کابل تمام تلفن‌های همراه که بعد از مدتی دچار خرابی نی‌شود؛ کابل شارژر آیفون‌ها نیز از این قضیه مستثنی نیست. زمانی‌که کابل شارژر شما خراب شود؛ از آن‌جا که از حیاتی‌ترین موارد برای ادامه کار با تلفن همراه شماست؛ ناخودآگاه سوال زیر در ذهن شما تداعی خواهد شد:

چرا کابل شارژر من خراب شده‌است؟ کابل شارژر آیفون معمولاً به دلیل قدیمی بودن و فرسودگی بعد از چندین بار استفاده، از کار می‌افتند. حتی گاهی ممکن است به‌دلیل فشار لایه بیرونی پلاستیک دچار فرسایش شده و سیم‌ها در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرند.

شارژرهای آیفون برای دسترسی داشتن به گوشی هوشمند شما بسیار مهم هستند؛ چرا که با درک و دانستن علت خرابی کابل شارژر می‌توان از قابلیت حفظ آن‌ها و ادامه کارایی آن‌ها چه برای گوشی‌های جدید و چه برای موارد قدیمی مطمئن شد.

در ادامه این پست با اکسسوری همراه باشید:

 چرا کابل شارژر آیفون کار نمی‌کند؟

  • کابل قدیمی و فرسوده است

یکی از رایج‌ترین دلایل از بین رفتن کابل شارژ آیفون قدیمی بودن و کهنه بودن کابل شارژر است. دلیل آن هم این است که اکثر افراد تمایل ندارند تا کابل شارژر قدیمی خود را که از زمان عرضه آیفون 6 در بازار وجود داشته از دست بدهند. در این موارد بهترین کار تعویض آیفون یا کابل شارژر شماست.

  • کابل شارژر بسیار ارزان خریداری شده است

 حتماً تا به‌حال اصطلاح “های کپی” را شنیده‌اید! بسیاری از اجناس امروز موجود در بازار بدل یا تقلیدی از نوع اصلی آن هستند. این مورد درباره کابل  شارژر آیفون نیز صادق است. در این مورد قیمت کابل شارژر کپی از نوع اصلی آن بسیار ارزان‌تر است. طبیعی است چنین نمونه‌هایی به‌دلیل استفاده کردن از پلاستیک نامرغوب گاهاً دچار پوسیدگی و فرسودگی زودرس نیز شوند. در این مورد توصیه می‌کنیم حتماً از کابل شارژر اورجینال آیفون استفاده کنید. درست است که خرید کابل فیک باعث می‌شود در هزینه‌های شما صرفه‌جویی شود؛ اما بسیار طبیعی است که بعد از خراب شدن یا فرسودگی در کوتاه مدت باز هم باید همان مبلغ را پرداخت کنید و این مسأله در دراز مدت به‌لحاظ اقتصادی اصلاً به‌صرفه نخواهد بود. یکی از مواردی‌که فرسودگی کابل شارژر را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ دمای محیط است. کابل شارژ اورجینال در هوای بسیار سرد یا بسیار گرم دوام بیش‌تری دارد.

  •  اتصالی کردن و خراب شدن کابل در اثر ریختن مایعات طبیعی است در صورتی‌که مایعات به یک کابل شارژر نفوذ کنند؛ آن را دچار اتصالی و فرسودگی خواهند کرد. حال ممکن است این اتصالی بلافاصله رخ دهد؛ یا در طول زمان اتفاق بیوفتد. حتی در  این مورد در بسیاری از موارد خطر آسیب دیدگی متوجه تلفن شما نیز خواهد شد. در این مورد بهترین کار تهیه یک کابل شارژر آیفون جدید است.
  • ممکن است مشکل از تلفن‌همراه شما باشدگاهی اوقات دلیل شارژ نشدن گوشی تلفن همراه شما، تلفن همراه خود شماست. در بسیاری از موارد دلایل بسیاری برای این مشکل وجود دارد: شارژ کردن بیش از حد تلفن همراه شما زمانی‌که نیازی به آن نباشد؛ سبب مواردی مانند تخلیه باتری، گرم شدن بیش از حد تلفن همراه یا عدم توانایی شارژ تلفن همراه شما می‌شود. در این مورد اگر به سالم بودن کابل شارژر خود اطمینان دارید؛ حتماً برای رسیدگی به وضعیت تلفن همراه خود اقدام کنید.

کابل شارژ آیفون

چرا کابل شارژر آیفون به‌راحتی می‌شکند:

در این مورد هم می‌توان گفت کابل شارژر آیفون هم مانند بسیاری از موارد بنا به دلایل مختلف ممکن است بشکند یا فرسوده شود.

ممکن است به فشار حساس باشد

در این حالت روی کابل فشار وارد کنید؛ فشار وارد شده به کابل شارژر نیز می‌تواند همانند پوسیدگی و کهنگی برای سیسم شارژر در دراز مدت ایجاد خرابی کند. در صورتی‌ که جنس مواد سازنده کابل مناسب نباشد در اثر فشار این پوشش خارجی از بین رفته و سیم‌‌ها در معرض آسیب‌دیدگی قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از فشار وارد شده به سیم‌ها دورکابل را بپیچید و در صورتی‌که به آن نیاز ندارید آن را در یک مکان مناسب و بدون فشار قرار دهید.

جعبه شارژ برای مدت طولانی روشن باقی مانده‌است

اگر جعبه شارژ گوشی آیفون شما برای مدت طولانی در حالت روشن باقی بماند؛ این عمل باعث شارژ بیش از حد شارژر و در زمان طولانی وکاهش عملکرد آن خواهد شد. این مسأله بر روی کابل شارژر نیز تأثیر سوء دارد و در زمان طولانی باعث گرم شدن بیش از حد تلفن همراه می‌شود.

جعبه شارژ را مرتب تست کنید آن را از شارژ خارج کنید تا خنک شود و درست قبل از شارژ تلفن جعبه شارژ را به برق وصل کنید تا عملکرد دلخواه خود را حفظ کند.

انواع کابل شارژر آیفون

در مورد این مسأله شما باید ابتدا انواع کابل‎‌های آیفون را نیز بشناسید. آیفون اصلی تا زمان جانشینی آیفون 4s از نوعی از کابل شارژر اتصال دهنده 30-پینی استفاده می‌کرد. تنها در آیفون 5 که در سال 2012 ظاهر شد شارژر صورت شکیل و زیبای خود را به دست آورد. امروزه اکثر شارژرهای آیفون از این نوع هستند. نوعی که تحت عنوان کابل رعد و برق از آن یاد می‌شود. این نوع کابل سرعت شارژ بیش‌تری نسبت به نوع اتصال 30 پینی دارد اما جنس آن شکننده‌تر از کابل قبلی است.

سخن پایانی

در این مقاله پیرامون دلایل خراب‌شدن کابل شارژر آیفون با شما صحبت کردیم. یکی از عمده‌ترین دلایل خراب شدن کابل شارژر در آیفون، جنس نامناسب پلاستیک و فرسوده و قدیمی بودن کابل شارژر است. در این موارد پیشنهاد می‌شود کابل تعویض شود. در سایر موارد ممکن است اشکال از تلفن‌همراه، جعبه شارژ و یا حتی جنس کابل شارژرهای جدید آیفون باشد که در مقایسه با مدل‌های قبلی کمی شکننده‌تر هستند. در حالت کلی پیشنهاد می‌شود حتماً از کابل‌های اورجینال آیفون استفاده کنید تا تلفن همراه شما دچار مشکل نشود. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به صفحه وبسایت اکسسوری انواع کابل‌های اورجینال آیفون را متناسب با گوشی خود مشاهده کنید.

✅ دلایل اصلی خرابی کابل شارژر آیفون چیست؟

دلیل اصلی خرابی کابل شارژر ساییدگی و پارگی است. اگر چنان‌چه از کابل ارزان قیمت استفاده کرده‌باشید یا به کابل فشاربیش از حد وارد شود ممکن است بعد از مدتی پاره و فرسوده شود.

✅ چه کار کنم زمانی‌‌که شارژر آیفون متصل است اما گوشی شارژر نمی‌شود؟

ابتدا کابل خود را از لحاظ آسیب دیدگی فنی و غیر فنی بررسی کنید چون آسیب کابل به گوشی آیفون شما آسیب وارد می‌کند.

کابل شارژر را تعویض کنید و تست کنید کار می‌کند یا خیر

کلیه پورت‌های شارژر را پاک و تمیز کنید

کلیه درگاه‌ها و پورت‌ها را تعویض کنید و ببینید کار می‌کند یا خیر

✅ چگونه می‌توان پورت آیفون را تمیز کرد؟

این کار را با مقداری هوای فشرده و یک خلال دندان هم می‌توانید انجام دهید. فراموش نکنید برای تمیز کردن پورت آیفون هرگز از وسیله فلزی استفاده نکنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.